Tank İzolasyonu

Yiyeceklerimizi korumak adına en güzel çözümlerden birisi serin yerlerde tutmak olacaktır. Bu kimi zaman kiler olabilirken kimi zamanda buzdolabı olabilir. Bunların haricinde, bu gibi alanlarda saklanamayan ürünler için tanklar meydana çıkmaktadır. Tank izolasyonu bu aşamada maddelerin saklanması ve korunması için önemli olacaktır.

Bildiğiniz üzere tanklar içerisinde; akaryakıt, su, atık su ve doğalgaz gibi maddeler bulunabilir. Bu maddelerin ise sadece bir alanda depolanması değil; aynı zamanda daha verimli şekilde saklanması gerekecektir. Tam da bu saklama aşamasında karşımıza çıkan izolasyon hizmetini sizlere direkt olarak verebiliyoruz. Hammaddelerin ve nihai malzemelerin ısı dengelerine kadar her aşamasını bu izolasyon sistemi sayesinde kontrol altına alabilirsiniz.

Tank İzolasyonu

Tank İzolasyonu İsomass Havalandırma

Neredeyse tüm endüstri kaynakları için önemli bir alana sahiptir. Genel olarak ham maddeler, yakıtlar için kullanılır. Depolanan malzemelerin üretim sürecinin karalılığı ve emniyetin sağlanması için tankın içindeki sıcaklığı belirli sıcaklık sınırları içerisinde korumak için kullanılan izolasyon yöntemidir. Tank İzolasyonun Amacı Nedir? Tank izolasyonu depolama tanklarının yalıtımı, depolama tesislerinin işlevselliğinde önemli bir faktördür.

Ayrı olarak şu amaçları da vardır:

● Çevrenin Korunması: Tank izolasyonu düşük ısı kaybı yaşanmasını sağlayacağından bu daha az enerji harcanmasını sağlayacaktır. Daha az enerji harcanmasından dolayı da düşük karbondioksit emisyonuna neden olacaktır. Tehlikeli olan maddelerin çevreye dağılmasını engelleyeceği için bu çevre korumasında önemli olacaktır.

● Maliyet Kontrolü: Isı kaybını azaltacağı için depolanan malzemeyi koruyacak ve maliyetin az harcanmasına neden olacaktır.

Tank izolasyonu, endüstriyel alanda faaliyet gösteren tankların sıcaklıklarını koruyabilmesi adına gerçekleştirilen izolasyon çalışmalarına verilen isimdir. Pek çok alanda avantaj sağlayan tank izolasyonu gerçekleştirilirken taş yünü, aliminyum, seramikyünü, camyünü tercih edilmektedir. Hacimce az yer kaplayan ancak yoğunluk bakımından oldukça yoğun olan ve etkisini kısa süre içerisinde gösteren bu malzemeler kullanıldıklarında etkili bir izolasyon sağlamaktadır.

Yiyecek sektörü başta olmak üzere pek çok sektörde soğutucu etkinin mevcut olması önemli kriterlerden birisidir. Bu gibi alanlarda ürünlerin korunması adına tank izolasyonu mutlaka gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Firmamız ısının daha verimli korunabilmesi için gerçekleştirdiği tank izolasyonu hizmetinde İsomass farkı ile izolasyon sistemlerini kurmaktadır. Tank izolasyonunda uzun süredir hizmet veren firmamız her bütçeye uyum sağlayan hizmet bedelleri ile kusursuz bir hizmetin garantisini vermektedir.

Tank İzolasyonunun Amacı Nedir?

Depolama alanlarında saklanan ürünlerin korunumu ve yalıtımının sağlanması için tercih edilen tank izolasyonu depolama alanlarının işlevini artırmak için oldukça faydalı bir işlemdir. Tankizolasyonu yapılmasındaki amaç;

Çevre korunmasını sağlamak: Tank izolasyonu gerçekleştirildiğinde tüm maliyet tasarruflarının yanı sıra daha az enerji harcanmasını sağladığı için enerji tasarrufuna da yardımcı olmaktadır.

Maliyetten kazanç: İzolasyon depolanması sağlanan ürünlerin ısı kaybının önlenmesi adına oldukça önemlidir. Isı kaybından tasarruf edilmesini sağlayan izolasyonun enerji maliyetinde düşüş sağlaması sebebiyle maliyetten kazanca yol açtığı görülmektedir.

Güvenliğin sağlanması: Tankizolasyonu sağlanırken güvenlik konusunda parametreler mevcuttur. Bu parametrelerden birisi işçilerin güvenliğidir. Isı kontrolü sağlanmaması durumunda işçilerin can güvenliği konusunda da eksiklikler mevcut olabilmektedir. Bu nedenle tank izolasyonu ile birlikte işçi güvenliği sağlanmaktadır. İzolasyonun güvenlikte öneminin olduğu bir diğer unsur ise malzemelerin ısı kontrolünün sağlanmaması durumunda yangın riski taşıyor olmasıdır. İzolasyonile birlikte malzemelerin ısıları kontrol altında tutulur ve bu sayede yangın ve patlama riski ortadan kaldırılır.

İsomass Farkı İle Tank İzolasyonu Hizmet

İsomass, gerçekleştirdiği tüm hizmetlerde müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmaya çalışan ve her geçen gün kendisini geliştirmek için yoğun çalışmalar gerçekleştiren firmalardan birisidir. Sektör içerisinde başarısı ile birlikte adını duyuran firmamız tank izolasyonu, boru izolasyonu, tesisat pvc kaplama, tank pvc kaplama gibi birbirinden farklı pek çok alanda hizmet sunmaktadır. Tank izolasyonunun sektör içerisinde iş kalitesi, iş güvenliği ve işçi sağlığı açısından ne kadar yüksek bir öneme sahip olduğu pek çok insan tarafından bilinmektedir. İsomass, her bütçeye uygun fiyatlar ve yüksek kalite ile sunduğu hizmetlerde müşteri memnuniyetini önemsemektedir.

İsomass farkı ile gerçekleştirilen tank izolasyonlarında yüksek kaliteli ürünler kullanılması sebebiyle tanklarda depolanan ürünlerin ısı kontrolü kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kolaylıkla kontrol altında alınan ısı kontrolü sayesinde kişiler işlerini düzenli olarak ilerletirken işçi güvenliğinde herhangi bir olası olumsuzluk meydana gelmemektedir. Firmamız İsomass sizler için hazırladığı ve sunduğu tank izolasyon hizmeti ile işverenden işçiye kadar her aşamada yüksek kontrol önlemlerinin alınmasına dikkat etmektedir. İzolasyon için özenle seçilen ve etkili bir şekilde fayda sağlayan yapı malzemeleri uzun süreli kullanımda zarar görmeyecek ve sizlere herhangi bir sorun yaşatmayacak malzemeler arasından seçilmektedir. Sizler de tank izolasyonu hizmetinden yararlanmak ve tank izolasyonu ile hem iş güvenliğini hem de işçi güvenliğini sağlarken aynı zamanda maliyetten kazanç elde etmek isterseniz firmamız İsomass’ın web sitesinde yer alan iletişim adreslerinden firmamız ile iletişime geçerek aklınıza takılan soruların cevaplandırılmasını ve hizmet talebi oluşturmayı gerçekleştirebilirsiniz. Talep oluşturan kişilerle firmamız kısa süre içerisinde iletişime geçmektedir.

Fiyat Teklifi Al