Havalandırma Tesisatı

İsomas İzalasyon olarak profesyonel bir ekip ile havalandırma sektörü içerisinde uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Havalandırılacak alana yerleştirilen havalandırma tesisatı ile çok kısa süre içerisinde havasız ve kötü kokulu ortamların temiz hava bulunan ortamlara dönüşmesini sağlamaktayız. Havalandırma tesisatları oldukça kısa süre içerisinde yerleştirilirken aynı zamanda inşaat süresi ile sizlerin mağduriyet yaşaması da engellenmektedir. Kısa süre içerisinde yüksek verim sağlayan havalandırma tesisatları kaliteli ortama sahip olmak isteyen herkesin ev, okul, lokanta, otel fark etmeksizin tercih ettiği bir hizmettir. Havalandırma tesisatı hakkında detaylı bilgi ve işlem süreci, fiyatları, aklınıza takılan soruların cevabı için firmamız ile iletişime geçerek her türlü cevaba kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Havalandırma Tesisatı Nedir ?

Havalandırma tesisatı kapalı bir yerin havasını değiştirmek amacıyla çeşitli yöntemlerle ve çeşitli araç gereçler kullanılarak dışarıdan temiz havanın içeriye alınmasıdır. Havalandırma konforlu yaşamak için gereklidir.

Havalandırma Çeşitleri Nelerdir?
 • Merkezi Havalandırma: İnsanların yoğun olduğu ortamların tamamında tek bir merkezden havalandırma tesisatı yapılmasıdır. Bunun için genellikle kanal tesisatı ile hücreli aspiratör kurulur.
 • Lokal Havalandırma: Yaşam odası, ofis, büro gibi ortamlar için tercih edilen havalandırma tesisatı denilebilir. Bunun için genellikle tek başına çalışabilen cama veya duvara takılabilen 220V gerilim ile çalışan elektrik motorlu aspiratör kullanılır. Herhangi bir kanal tesisatına ihtiyaç yoktur.
 • Davlumbaz Havalandırması: Özellikle yanar ocakların üzerine davlumbazlar kurulması ve ocakların gazının hava kanallarıyla dışarı atılması işlemidir. Aslına bakılacak olursa yanık gazların dışarıya atılma işlemidir.
Havalandırma Elemanları Nelerdir?

Klima; Havalandırma işleminin gelişmiş şeklidir diyebiliriz. Bilhassa kişilerin daha rahat yaşayabilmesi için yaşadıkları ortamların veya çalışma alanlarının hava şartlarını konfor düzeyine çıkarma işidir. Bunun için hava kanalları ve soğutma tesisatı kurulması gereklidir. Kanallar genellikle izole edilmişlerdir.

Aspiratör: Ortamlarda ki kullanılmış olan havanın temizlenmesi için kullanılan devir daim mantığıyla çalışan elektrikli bir alettir. Halk arasında bilinen adı ise fandır. Aspiratörler özelliklerine göre iki çeşittirler.

Emiş Fanı: Ortamlarda ki havayı emdiklerinden dolayı aspiratör olarak adlandırılabilirler.

Üfleme Fanı: Ortamlarda ki havanın düzgün bir şekilde sirkülasyon edilmesini sağladıklarından dolayı vantilatör olarak adlandırılabilirler. Üfleme fanının hareketli elemanlarından biri olan çarkı, havanın üzerinde iş yapıp, havaya statik ve kinetik enerji kazandırır. Havaya kazandırılan bu kinetik ve statik enerjilerin birbirlerine oranı, fanın türüne ve şekline bağlıdır. Bu fanın kullanımı, küçük sistemlerde daha çok isteğe bağlıdır; iç ve dış hava karışımıyla çalışılacak sistemlerde ise gerekliliktir.

Aspiratörün Özellikleri Neler Olmalıdır?
 • Kullanımı kolay olmalıdır
 • Temizliği kolay olmalıdır.
 • Dış etkilere karşı dayanıklı olmalıdır.
 • Gürültüsüz bir şekilde çalışmalıdır.
 • Elektrik bağlantıları iyi bir şekilde yalıtılmış olmalıdır.
 • Montajı ve sök tak işlemleri basit olmalıdır.
 • Çevre kirliliğine sebep olmaması için çıkışında karbon filtre bulunmalıdır.
 • Enerji tasarrufu sağlamalıdır.
Fiyat Teklifi Al