Boru İzolasyonu

Evlerimizde hiçbir zaman sorun bitmez ve muhakkak bizlerinde el atması gereken durumlar meydana gelecektir. Boru izolasyonu ise bu durumlardan birisi haline gelecektir. İzolasyon genel anlamı ile ısının korunması ya da ısının azalmaması için yapılan bir işlemdir. Bu anlamda da boruların üzerine yapılması, odadaki ısı seviyesini düşürmemek ve hatta daha yüksek olması için gerekli olacaktır.

Sizlerde bu anlamda evlerinizde bir izolasyon işlemi gerçekleştirecekseniz; direkt olarak bizlerden yardım alabilirsiniz. İzolasyon işlemi sonrasında sadece ısıdan değil, aynı zamanda enerjiden de tasarruf etmiş olacaksınız. Durumun haricinde boruların görüntülerinden rahatsız olduğunuz bu noktada, izolasyon işlemi sayesinde çok daha hoş bir görüntüde elde edebileceksiniz.

Boru İzolasyonu

Boru İzolasyonu İsomass Havalandırma

Yapıların, soğutma ve ısıtma tesisatlarının soğutulması ve ısıtılmasın gerek olmayan yerlerden geçen bölümleri ve bu bölümlerde bulunan vana, armatürlerle mekanik tesisatı oluşturmakta olan boruların, uygun özelliklerde bulunan yalıtım malzemeleri ile izole edilmesine Boru İzolasyonu denir. Boru izolasyonu maddi açıdan yarar sağlayan bir izole sistemidir. Enerji tasarrufundan hariç olarak boru izolasyonu hattı oluşturan boruların yoğuşma sebebine bağlı olan korozyonu da önler. Enerji verimliliği için kesinlikle boru izolasyonu şarttır. Bir yapının ısıtılması yahut soğutulması için enerji harcanacağından dolayı bu enerjiyi en tasarruflu halde kullanmak gerekir. Boru izolasyonunda yapılan tasarruf azımsanmayacak kadar fazladır. Ayriyeten boru izolasyonu alev ge geciktirici ve ses emici bir özelliğe sahiptir.

Boru İzolasyonu Nedir?

Gelişen teknoloji ve insan ihtiyaçları sonucunda pek çok alanda yeni kollar oluşmaktadır. Isı, gaz, petrol gibi can güvenliğini tehlike altına sokabilecek ve insanların çok dikkat etmesi gereken maddelerin boru hattı ve borular aracılığı ile taşınması sağlanmaktadır. Her boru bu maddelerin taşımacılığının sağlanması adına yeterli görülmemektedir. Bu nedenle insanların can güvenliği için bu maddelerin taşınması ve istenilen alana ulaştırılmasında doğru borular ve boru hatları tercih edilmektedir.

Doğru boru ve boru hattının tercih edilmesi sonrasında bir diğer önemli unsurlar ise korozyon koruması, ısı yalıtımı ve su yalıtımının düzgün bir şekilde sağlanmasıdır. Boru izolasyonunun kaliteli ve güvenilir bir şekilde yapılması için ise çeşitli boru tipleri tercih edilmektedir.

Tesisatta, kanalizasyonlarsa ve ısıtmada tercih edilen boruların yalıtımının boru izolasyonu ile sağlanması ise gerekli tasarrufun yapılmasında ve maliyetlerin azaltılmasında oldukça etkilidir. Firmamız İsomass sizlere boru izolasyonu hizmetini sunarken pek çok açıdan avantaj sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Boru izolasyonu ile boruların konumlandırıldığı alanlarda yaşayan veya çalışan kişilerin can güvenliği koruma altına alınırken aynı zamanda ısı kaybının olmaması sebebiyle ısıdan da kazanç sağlamanız sağlanmaktadır.

 

Boru İzolasyonu Amacı Nedir?
  • Boru izolasyonu yapılırken ilk amaç enerji tasarrufu sağlamaktır. Enerji tasarrufu hem çevrenin hem de boruları kullanan kişilerin korunmasına yardımcı olmaktadır.
  • Isıtma borularında yer alan boru izolasyonu, borudan geçen ısının yalıtımını ve korunmasını sağlarken ısı kaybının önüne geçmektedir. Bu sayede boru izolasyonunun kullanılması avantaj sağlar.
  • Gerekli sıvının soğukluk derecesini kontrol altına alabilmek son derece önemlidir. Soğuk su temininin sağlanması adına boru izolasyonunun yapılması etkilidir.
  • Isıdan tasarruf edilmesi adına oldukça önemli olan boru izolasyonu kanalizasyon sistemlerinde de kullanılmaktadır.
  • Boru izolasyonu iş güvenliğinde ve ısı kontrolünde önemlidir.
İsomass Farkı İle Boru İzolasyonu Hizmeti

Firmamız İsomass ısı tasarrufunu sağlamak ve iş güvenliği, işçi güvenliği gibi alanlarda herhangi bir olası olumsuzluğun ortaya çıkmasını engellemek adına boru izolasyonu hizmeti sunmaktadır. Boru izolasyonu, boru yerleştirilecek olan alanlarda problemlerin ortaya çıkmaması ve boruların yüksek güvenlik önlemleri, yalıtım sağlanarak faaliyete geçirilmesi adına oldukça önemlidir.

Sektör içerisinde uzun yıllardır hizmet veren ve boru izolasyonunda her zaman en kaliteli ve etkili ürünleri kullanarak çalışmalarını sürdüren İsomass müşteri memnuniyetine oldukça önem vermektedir. İsomass farkı ile gerçekleştirilen her türlü boru izolasyonu, uzun yıllar kullanımı gerçekleştirilebilir olmakla beraber hiçbir olumsuzluğu barındırmamaktadır.

Boru izolasyonu sonrasında enerji tasarrufunun sağlanması ile birlikte izolasyon için harcanan tutar kısa süre içerisinde kâr olabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı firmamız İsomass sizlere her bütçeye uyum sağlayan ve kişilerin maddi zorluklar altına girmemesine yardımcı olan fiyatlar ile izolasyon hizmeti sunmaktadır. Sizler de boru izolasyonu alanında hizmet almak ve yakıt, ısı tasarrufu sağlamak istiyorsanız firmamız İsomass’ın web sitesi üzerinde yer alan iletişim adreslerinden profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçerek hizmet talebinizi oluşturabilirsiniz. Mail adresi üzerinden iletişim kuranlara firmamız kısa süre içerisinde geri dönüş sağlarken iletişim numaraları üzerinden iletişim kuranlara aktif olarak cevap vermektedir.

Firmamız İsomass; boru izolasyonu, tank izolasyonu, tesisat pvc kaplama, tank pvc kaplama gibi pek çok alanda hizmet vermektedir. Hizmet bedelleri, çalışma süreci, iş güvenliği ve aklınıza takılan her türlü sorunun cevabı için firmamız ile iletişime geçerek profesyonel çalışma arkadaşlarımız aracılığı ile detaylı bilgi alabilirsiniz. Oluşturulan hizmet talepleri en kısa süre içerisinde değerlendirilerek geri dönüş sağlanmaktadır ve firmamız İsomass tarafından boru izolasyonu başlatılmaktadır.

Fiyat Teklifi Al