Okul Havalandırması

Okul Havalandırması

Kalabalık ortamlarda oluşan havasız alanın ortadan kalkması için birtakım havalandırma sistemleri oluşturulmuştur. Uzun süredir havalandırma sektörü içerisinde bulunan İsomas olarak kalabalık ortamlardan birisi olan okullarda sizlere havalandırma hizmeti sağlamaktayız. Okul havalandırması okul içerisinde bulunan öğrencilerin ortam kalitesinin artmasını sağlarken aynı zamanda alanın verimliliğinde yükselişe de sebep olmaktadır. Firmamızın kaliteli hizmet farkı ile okul havalandırmalarını bütçe dostu fiyatlarla sizlerin hizmetine sunmaktayız. Pek çok öğrencinin olumsuz etkilenmesini sağlayan havasız ortamların engellenmesi için bu sistem oldukça önemlidir. Okul havalandırma hizmeti hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve aklınıza takılan soruların cevabı için firmamız ile iletişime geçebilir profesyonel ekibimizin yardımını alabilirsiniz.

Okul Havalandırması Nedir Ve Ne İçin Yapılır?

Okul çocuklarımızın gündelik yaşamında devamlı bir şekilde vakit geçirdikleri eğitim ve öğretim yuvasıdır. Okulda oluşan herhangi bir hastalığın çocuklarımıza bulaşması olası bir durumdur. Solunum yoluyla bir takım hastalıklar kapmakla birlikte bu hastalığı eve taşımaları da mümkündür. Bu ve buna benzer durumlara karşı bir önlem alınması gerekmektedir. Bunun içinde okuduğu okulun iyi ve kaliteli bir okul havalandırması olması gerekmektedir.

Okul Havalandırma Sistemleri Neden Önemlidir?

Öğrencilerin sağlığı açısından üniversite, lise, ilkokul ve anaokulunda ve benzeri eğitim, öğretim gördükleri okullarda okudukları sınıfların havası yâda rutubetli olmasını hiçbir veli istememektedir. Havasız yâda rutubetli sınıflar gençler ve çocuklarımız için zararlı olan yerlerdir.

Bu ve buna benzer nedenlerden dolayı özel ve devlet eğitim kurumlarında hava almayan bir takım bölümler bulunmaktadır. Bunların bir kaçını örnek vermek gerekirse soyunma odası, kütüphane, spor salonu, oyun odaları, katin ve yatakhane gibi bölümlerinde okul havalandırması kullanılması gerekmektedir. Özellikle de okudukları kurumların tuvaletlerinde okul havalandırması yâda buna benzer sistemler kullanılması gerekir.

Okul Havalandırma Çeşitleri
  • Havalandırma bacasının paslanmaz olması
  • Duvarın içinden ziyade görünür bir şekilde kare veya yuvarlak havalandırma sisteminin olması
  • El yapımı yerine hazır havalandırma kanallarının kullanılması
  • Hazır flanşlı veya flexble kanal sistemlerinin kullanılması gerekmektedir.
Okullarda Kullanılan Hava Filtresi Çeşitleri
  • Karbon veya sulu baca filtresi olmasa bile baca filtresi
  • Toz ve kaba filtresi
  • Otomatik yıkamalı filtre ve davlumbaz filtre seçenekleri bulunmaktadır. Eğitim kurumlarında bulunması gereken filtrelerden bir kaçıdır.
Fiyat Teklifi Al