Eşanjör Ceketi

İzolasyon malzemeleri arasında en çok tercih edilen yalıtım ürünü ceket sistemleridir. Eşanjör genel tanımı ile ısı değiştirici özelliğine sahip bir üründür. Bu nedenle kullanılan alanda görevi oldukça önemlidir. Bu noktada eşanjör arızalarının önüne geçebilmek amacıyla eşanjör ceketi kullanmak gerekmektedir.

Son yıllarda kullanılan yalıtım malzemeleri arasında eşanjör ceketi tercihi oldukça yaygınlaşmıştır. Bunun en önemli sebebi kolay kurulumu ve uzun ömürlü olmasından dolayıdır. Eşanjör ömrü kullanıldığı ortama bağlı olarak değişmektedir. Uzun ömürlü bir malzeme olmasının yanı sıra nem, yağmur, soğuk ve sıcak hava değişimlerinin sonucunda bu süre kısalmaktadır. Ancak firmamız tarafından üretilen eşanjör ceketi kullanımı sonrasında malzeme ömrü uzamaktadır. Sökülüp takılabilen özellikte olan eşanjör ceketleri kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Eşanjör ceketi nedir?

Eşanjör ceketi eşanjör üzerine giydirilen bir yalıtım sistemidir. Bu sistem sayesinde malzeme ömründe kısalma ve eşanjör sisteminin deformasyonu engellenmektedir. Eşanjör ceketi sistemleri oldukça kolay kuruluma sahip bir yalıtım sistemidir. Bu sistem sayesinde Hem yalıtım imkanı sağlanırken, hemde eşanjör ömrü korunmaktadır.

Eşanjör ceketi sistemleri

Eşanjör ceketi sistemleri Eşanjör koruması için kullanılan bir sistemdir. Eşanjör etrafına yapılan yalıtım malzemesi olan eşanjör ceketi sayesinde uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır. Daha çok açık alanda bulunan eşanjör sistemleri zorlu hava şartlarına maruz kalarak arıza oluşturma durumu mevcuttur.

Tüm bu durumların yaşanmaması için su geçirmez özellikli eşanjör ceketi kullanımı oldukça önemlidir. Hem sistemin uzun ömürlü olması hemde eşanjör içerisindeki malzemenin sağlığı için oldukça önemli bir yalıtım sistemidir.

Eşanjör ceketi faydaları

Eşanjör ceketi kullanımı uzun ömürlü malzeme kullanımı imkanı sunmaktadır. Eşanjör ortamı her ne olursa olsun su geçirmez özelliği sayesinde paslanma ve arıza oluşması engellenmektedir. Bunun yanında ısı kaybını en aza indiren eşanjör sistemleri sayesinde vanalarda oluşan buzlanma veya aşırı ısınma problemleri ortadan kalkmış olmaktadır.

Eşanjör yapısı itibariyle oldukça fazla arıza yapabilen bir malzemedir. Bu tür arızalarda kolayca sökülen ceket sistemleri ile birlikte hemen müdahale imkanı sağlanabilir. Eşanjör içerisinde sıvı veya gaz halinde bulunan maddenin olağan akışkanlığının korunması eşanjör ceketi tarafından sağlanmaktadır.

Fiyat Teklifi Al