PVC ve Alumat Kaplama

Pvc Ve Alumat Kaplama Nelerdir ?

İsomass havalandırma ve izolasyon hizmetleri arasında; tank izolasyonu, boru izolasyonu, tesisat pvc kaplama, tank pvc kaplama ve pvc ve alumat kaplama uygulamalarında tüm bu hizmetleri enerji kaybınızı minimuma indirmek için özenle yapar. İzolasyon sistemleri bir makina ekipmanında oluşabilecek ısı enerji kaybını önlemek amacıyla kullanılır.

İzole edilmeyen bir vanadaki ısı kaybı, 1 metre uzunluğunda ve aynı çap ölçüsünde bir borunun ısı kaybına denk gelir. Bu kayıp artı bir yakıt masrafı anlamına geliyor. Aynı zamanda izole edilmeyen sıcak vanalar çalışan için bakım sırasında tehlike oluşturur.

Havalandırma Sistemleri Hizmeti

Havalandırma, isomass firmasının bir diğer hizmet alanıdır. Bu kategoride ; spor salonu havalandırma, restoran ve boya kabini havalandırması, endüstriyel havalandırma sistemleri, pvc ve alumat kaplama , toz toplama sistemi, laboratuvar havalandırma sistemi, kantin ve kaynak atölyesi havalandırması, vestiyer ve ofis havalandırılması, otel ve büyük davlumbaz havalandırılması, havalandırma tesisatı ve lokanta havalandırması, cafe havalandırma sistemleri, fabrika havalandırma sistemleri, okul, otopark ve garaj havalandırma sistemleri ve iş yeri havalandırma sistemleri ile öncü bir firmadır.

Havalandırma kanalları firmanın alanında uzman mühendisleri tarafından belirlenir ve ölçümlenir. Fabrika havalandırma sistemleri ile biyolojik, kimyasal, kömür ve doğal gaz atık tozları en iyi şekilde temizlenir. Dış ortama bırakılan zehirli havayı temizlemek ve engellemek için filtreli hava sistemleri kullanılır.

Pvc Ve Alumat Kaplama Hizmeti

İsomass firmasının hizmetleri arasında pvc ve alumat kaplama uygulamaları da mevcuttur. Pvc ve yalıtım kaplama sistemleri, kanalların ve yalıtımlı boru kaplamalarında dayanıklı ve şık bir çözüm sunar. Isıtma ve soğutma hatlarının her türdeki vanasının yalıtımı için kullanılabilir. Hazır dirsek ve Te' ler sayesinde kaplama işçilik maliyeti ve montaja harcanan süreden büyük bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

PVC ve Alumat Kaplama

PVC Esaslı Yalıtım Kaplama sistemi, Yalıtımlı boru ve kanalların kaplanmasında, dayanıklı, estetik bir çözümdür. Yalıtımlı hazır vana kutuları, ısıtma ve soğutma hatlarında her tip vananın yalıtımı için kullanılmaktadır. Hazır Dirsekler ve Te ler ile kaplama işçilik maliyeti ve montaj süresi bakımından büyük oranda tasarruf sağlanır. Poliüretan köpük veya Elastomerik Kauçuk Köpüğü dolgulu hazır vana kutuları ile her tip vananın yalıtımı yapılabilir.

Kullanım Alanları

Uygulamanın amacına göre kaplamasız, alüminyum folyo kaplı veya camtülü kaplı klima levhası seçimine karar verilir. Levhalar uygulanmadan önce kanalların uygulama yapılacak yüzeyleri, toz veya yağ kalmayacak şekilde temizlenmelidir. Kanalların dışardan ısı yalıtımı uygulamalarında, soğuk kanal yalıtımı yapılacaksa mutlaka yoğuşma riskine karşı alüminyum folyo kaplı levhalar kullanılmalıdır. Levhalar alüminyum folyolu yüzeyi dışa gelecek şekilde, kanal dışına tespit edilmiş pimlere (5-6 adet/m2) geçirilerek uygulanır. Levhaların ek yerleri, dikkatle hava geçirimsiz olacak şekilde kendinden yapışkanlı alüminyum folyo bant ile yapıştırılır. Kanallarda hem ısı, hem de ses yalıtımının istendiği durumda ise içten camtülü kaplı klima levhası uygulaması tercih edilmelidir. Bu durumda levhalar, camtülü kaplı yüzü içe bakacak şekilde kanal iç yüzüne tespit edilmiş pimlere geçirilerek uygulanır.

Fiyat Teklifi Al