İzolasyon Sistemleri

İzolasyon Sistemleri Nelerdir ?

İzolasyon sistemini gerekli kılan nedenler üç noktada toplanıyor: çalışanlarda oluşabilecek deri hastalıklarını önleme, ısı kaybını azaltarak yakıt maliyetlerini düşürme ve çalışma ortamındaki sıcaklık seviyesini çalışılabilir düzeyde sabitleme. İzolasyon ceketi izolasyon sistemleri inşasında temel bir işleve sahiptir. Bunlar izolasyonda kullanılan maddenin veriminin düşmesini önler. Yıpranmaya karşı dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanılabilir. Bakım uygulamalarında kolaylıkla sökülüp hızlıca tekrar monte edilebilir.

İzolasyon Çeşitleri ve Yararları

Firmamızca sunulan izolasyon sistemleri 5 başlık altında toplanmaktadır. Bunlar tank izolasyonu, boru izolasyonu, tank PVC kaplama, tesisat PVC kaplama ve PVC kaplamadır. Firmamızca sunulan izolasyon hizmetlerinin yararları insan sağlığı, izole edilen maddelerin kullanım ömrü ve ekonomik tasarruf konularında bir hayli fazladır.

1) Tank İzolasyonu: Tanklar gıda maddeleri, su, atıklar, gaz ve diğer akaryakıtlar gibi maddelerin depolanmasında kullanılır. Bunların ısı değerlerini kontrol altında tutmak maddelerin verimini koruması ve çevreye zarar vermesini önleme için önem arz etmektedir. Depolama faaliyeti gerçekleştiren tesislerde tank izolasyonu vazgeçilmez bir işlemdir.

2) Boru İzolasyonu: İşyerlerinde olduğu kadar konutlarda boru izolasyonu estetik, enerji tasarrufu ve benzeri nedenlerden dolayı ön plana çıkmaktadır. Boru izolasyonu sayesinde bunların yanında boruların aşınmasını önleme, ses azaltma, alev geciktirme ve benzeri avantajlar da elde edilir.

3) Tank PVC Kaplama: PVC kaplama tankların izolasyonunda da kullanılmaktadır. Bu tür izolasyon tankların üretim aşamasında gerçekleştirilir. Bu sayede depolanan maddelerin tanka içerden zarar vermesi önlendiği gibi görünüm açısından da tankın estetik değeri yükselir.

4) Tesisat PVC Kaplama: Su tesisatlarının hem suya hem dış etkenlere karşı dayanıklı olması insan sağlığı için önem arz etmektedir. Tesisatı PVC kaplama yöntemiyle izole ederek bu dayanıklılık elde edilebilir. İzolasyon sayesinde boruların ömrü uzamakta, tesisat içerisinden rahatsızlık verebilecek sesler soğurulmaktadır.

5) PVC Kaplama: PVC kaplamanın izolasyon sistemleri içerisinde özel bir yeri vardır. Akla gelebilecek her madde bu yöntemle izole edilebilir. İzolasyonun genel yararları yanında PVC kaplamayla izole edilen yüzeylerin temizliği ve bakımı çok daha kolay yapılabilmektedir.

İzolasyon Sistemleri

Isı kaybı, vanaların yüzey alanı ve vanaların çalışma şartlarıyla orantılıdır. Bu ısı kaybı çıplak (yani izole edilmemiş), 1 metre uzunluğunda ve aynı çaplı borunun ısı kaybına eşittir. Bu ısı kaybı yakıt masraflarında gereksiz artışlara sebep olur. İzole edilmeyen vanalar bakım personelinde yanıklara neden olabilir ve işyerlerindeki ortam sıcaklığını istenmeyen ve rahatsız edici seviyelere çıkarabilirler.

İzolasyon Ceketi

İzolasyon ceketi, yüksek kaliteli malzemelerin kullanılmasıyla en üst standartlarda imal edilir. İzolasyon ceketi, vanaları, flanşlan, ısıtıcı uç flanşlannı ve boru hatlarında kullanılan teçhizatın diğer birçok parçasını izole eder. Su geçirmez silikon kaplamalı sıcak ve soğuk yüzler, nemin izolasyon malzemesinin randımanını azaltmasını önler. Bağlantılar, kaplamaların süratli ve problemsiz olarak monte edilmesini mümkün kılar ve bağlama parçalarına gerek duyulmaz. Çekme ipi ucu ve boyun kapama kısmı, nem girişi ve hava akımlarının soğutma etkilerini azaltır.İzolasyon ceketi komple tekrar kullanılabilir ve vanalara bakım uygulandıktan sonra çabuk bir şekilde tekrar monte edilebilir. Malzemelerin zor yıpranma özelikleri sayesinde uzun yıllar tatmin edici şekilde çalışma sağlanır.

İzolasyon Sistemleri

İzolasyon sistemleri ısı kaybını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. İzole edilmemiş vanalarda ısı kaybı yüksek olduğu için vanaların izole edilmedi gerekir. İzole edilmediği takdirde gerçekleşecek olan ısı kaybı gereksiz masraflara sebep olur. Ayriyeten izole etmeyen vanalar ileride yapılacak bakımlarda personelde yanıklara sebep olabilir.

İzolasyon Ceketi

İzolasyon ceketi, yüksek kaliteli malzemeler ile imal edildiği için üst standartlarda olur. İzolasyon ceketi adı verilen madde vanaları, flaşlan ve boru hatlarında kullanılan teçhizatın birçok diğer parçasını izole etmek ile görevlidir. Özellikle vanalar bakım gerektiren ekipmanlar olduğu için bunlarda sabit izolasyon kullanmak yerine izolasyon ceketi kullanılmaktadır. Vana ceketleri kullanmaktaki genel amaç ısı kaybını minimuma indirmektir.

Fiyat Teklifi Al