Restoran Havalandırması

Restoran, lokanta ve diğer tüm mutfaklarda havalandırma sistemleri kullanılmalıdır. Kimi yerlerde kullanım şekli farklıdır. Mutfaklarda yemeğin kokusunu gidermek için kullanılırken kafe, restoran gibi yerlerde ise insan fazlalığından havasız kalmaması içinde kullanılır.

Restoranlardaki havalandırması her havalandırma sisteminde olduğu gibi toz, kir ve yağa maruz kalmaktadır.

Kir, yağ vb. Havalandırma kanallarını tıkayıp bozulmasına kapı araladığından dolayı her 5 senede bir havalandırma kanalı temizliği yaptırılmalıdır. Havalandırma kanalları içinde biriken yağlar derinlemesine ve profesyonelce temizlenmediği zamanlarda yangın çıkmasına sebep olur. Restoran havalandırması gibi birçok havalandırma sistemleri konusunda, firma olarak uzun yıllar boyu gelişen teknolojik donanımlarla sizlere kaliteli hizmet anlayışını sunuyoruz.

Restoran Havalandırması Ne İçin Önemlidir?

Restoran gibi yemek yediğimiz mekânlarda mutfakta hazırlanan yemekler kızartma ve pişirilme sürecinden geçmektedirler. Bu süreçte pişen yemekler etrafa yoğun bir duman yaymaktadırlar. Aslında buna benzer olaylar sadece restoranlara özgü olaylar değildir. Aynı şekilde evinizde de arka arkaya yemek pişirdiğiniz takdirde aynı sonuç doğacaktır. Fakat günün her saatinde ardı arkası kesilmeden yemek pişiren yerler restoran gibi yerlerdir. Restoran havalandırması yeterli gelmediği zaman çalışanlarda performans kaybı ve sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bunlar orta ve üst düzey sağlık ve maddi problemlerdir.

Restorandın Havalandırması Olmaz İse Ne Olur?

Restoran havalandırması nadiren de olsa gittiğiniz restoranda bulunmuyor ise bu durumda dumanı dışarıya tahliye etmek için oturduğunuz masanın ve mutfakta bulunan pencerelerin açılarak dumanın dışarıya emilimi gerçekleştirilmektedir. Bu ve benzer durumlarda başka sıkıntılarda baş göstermektedir. Sahibi olduğunuz restoranın müşteri kaybetmesi ve markanızın adının lekelenmesi olağan bir durumdur. Bu tür durumlarla karşı karşıya gelmemek için restoran havalandırması iyi ve kaliteli olmalıdır.

Neticede sayıca da çok fazla kişinin çalıştığı restoranlarda havalandırma sistemi haricinde hiç bir sistem çalışmamaktadır. Eğer kullanmaz ve pencere ile kapı açarak dumanı ilkel yöntemlerle tahliye etmek rüzgârlı bir havada işe yaramayacaktır. Ve bu durum çalışanlarınızın sıcak hava nedeniyle performans kaybına yol açacaktır.

Havalandırma Sistemi Avantajları

Kullandığınız havalandırma sistemi veya sistemleri ile bulunduğunuz ortamdaki duman ve buhar gibi rahatsız edici kokuları dışarıya aktarmakta birlikte temiz ve ferah bir nefes almanızı da sağlamaktadır. Çalışan ve müşterilerinizin duman ile ilgili problem ve şikâyet sıkıntısını ortadan kaldıracaktır.

Fiyat Teklifi Al