Kaynak Atölyesi Havalandırma Sistemleri

Üretim faaliyetlerinde oluşan kaynak dumanı partikülleri ile mücadele için ve merkezi emiş ve filtreleme sistemleri, uzun yıllardır yüzlerce firma tarafından sorunsuz şekilde kullanılmaktadır.

Şirketimiz, üretime yönelik birçok farklı kaynak otomasyonu ve robotu projelendirme ve satış hizmetleri sunmaktadır. Hali hazırda kurulu bulunan kaynak atölyesi havalandırma sistemleri için konusunda eşsiz duman emme çözümleri sunmaktayız.

Elektronik ekipmanlarla üretim ı esnasında ortaya çıkan otomasyon lehim dumanları ve reflow fırınları için duman emiş çözümleri, endüstriyel ve geniş format yazıcı dumanları, gibi bir çok farklı sorun için özel çözümlerimiz mevcuttur. Sizlerde kaynak atölyesi havalandırma sistemleri hakkında uzman ekip kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Kaynak Atölyesi Havalandırması Neden Yapılmaktadır?

Günümüzde birçok kaynak atölyesi havalandırma sistemi kullanmamaktadır. Bunu sebebi ise kaynak işlemlerinin zararlı yönlerini tam olarak bilmemelerinden kaynaklanmaktadır. Özellikle de radyasyon ve zehirli gaz solunumları sağlık açısından önemli riskler barındırmaktadır. Peki, Türkiye de bulunan kaynak atölyesi havalandırma sistemleri ile ilgili mevcut durum nedir.

Kaynak Atölyelerinde Kaliteli Havalandırma Sistemi Kullanılmasa Ne Olur?

Küçük işletmeler genel olarak havalandırma açısından atılmış bir adım bulunması zordur. Genel olarak kaynak atölyesi havalandırma sistemi olarak tabi havalandırma kullanılmaktadır. Durmaksızın kaynak yapılan atölyelerde tabi havalandırma neredeyse hiç bir katkı sağlamaz ve yeterli değillerdir. Bu ve buna benzer etkenlerden dolayı cebi havalandırma sistemi kullanılmaktadır.

Bu havalandırma çeşidi ile ortamda bulunan kaynak gazlarının uzaklaştırılması görevini üstlenmektedir. Ama çoğunlukla tesis edilen havalandırma sistemleri aspirasyon yapmaktadır. Buna benzer bir aspirasyon yapılması durumunda zararlı gazların dışarıya atılmadan ve belli bir sürede ortamda kalmaktadır. Bu sebeplerden dolayı dışarı atılmadan önce atölye çalışanları tarafından teneffüs edilmektedir.

İdeal Havalandırma Sistemi Nasıl Olmalıdır?

Öncelik olarak dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi kaynaktan dolayı oluşan gazların ortama karışmadan emiliminin gerçekleştirilmesidir. Buna benzer genel koruma önleminin olması kaynak yapıl atölyede ki çalışanların gazdan korunması için en sağlıklı yöntemlerdendir. Bunun için ise dumanı emme ve filtreleme sistemleri kullanılması ideal çözümlerdendir. Teleskopik emiş ağzı ile rahat bir şekilde taşınabilir olması sayesinde kullanımı oldukça rahattır. Ülkemizde yerli imalatçıların üretimini yaptığı donanım aletlerindendir.

Fiyat Teklifi Al